اخبار و رویدادها

نشست جناب آقای مهندس صفریان نودهی مدیرعامل محترم با مدیران و روسای شرکت سیمان شمال

  • شنبه ,04 اسفند 1397
  • : 526

نشست جناب آقای مهندس صفریان نودهی مدیرعامل محترم با مدیران و روسای شرکت سیمان شمال

        روز دوشنبه مورخ 29/11/97 جلسه مدیران و روسای کارخانه با جناب آقای مهندس صفریان نودهی مدیرعامل محترم شرکت در اتاق جلسات کارخانه برگزار گردید.

 

        این جلسه در پایان سال مالی منتهی به 30/09/97 و در آستانه برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و بمنظور تحلیل و بررسی وضعیت شرکت در سال 97 و ارایه راهکار و رهنمود برای سال 98 برگزار شد. جناب آقای صفریان نودهی در سخنانی مبسوط اوضاع عمومی کشور در عرصه صنعت و اقتصاد را بررسی و اظهار داشتند: شرایط بگونه ای است که معیشت مردم بویژه قشر کم درآمد بسیار بغرنج و طاقت فرسا شد. وضعیت معیشت کارگران نگران کننده است. اگر چه این شرکت بحمدا... حقوق و مطالبات پرسنل را تمام و کمال و بموقع پرداخت می کند اما افزایش قیمت کالا و خدمات قدرت خرید همه بویژه قشر کارگر را بسیار ضعیف کرده است و این موضوعی فراگیر و دغدغه همه دغدغه مندان است. اگر چه از دایره اختیارات و وظایف ما خارج است اما از این باب شرمنده همکاران هستیم که آنان شرمنده اهل و عیال خود هستند. از خدای بزرگ استعانت می جوییم، عنایتش را بر این ملت خداجو و شریف بیشتر نماید و دولتمردان را در اداره امور و رفع مشکلات مردم و نظام کمک فرماید. سال مالی منتهی به 30/09/97 به پایان رسید و دور جدید را آغاز نمودیم. وضعیت شرکت سیمان در سال 97 بحمدا...خوب بود و اگر موانع و مشکلات ناخواسته و چالشهای فراگیر پیش روی صنعت نبود اوضاع بسیار بهتر از این می شد.

        علی ایحال با همه فراز و فرود، سال 97 با موفقیت به پایان رسید و برنامه های پیش بینی شده که به آن تعهد کردیم محقق شد.

  • تحقق بودجه مصوب و دستیابی به رقمی بالاتر از EPS پیش بینی شده یکی از آن موارد است.
  • پروژه سیمان سفید EPS کلید خورد لذا از مدیریت محترم کارخانه و جناب آقای دکتر همدانی مدیر پروژه انتظار دارم با جدیت و دقت تمام و براساس برنامه مدون، موضوع را پیگیری نمایند و تا حصول نتیجه مطلوب تلاش کنند.
  • در حوزه انرژی، سال 97 نیز مصارف حامل های انرژی به نسبت سال 96 کاهش داشته و این روند باید تداوم داشته باشد. مستحضرید که این شرکت در دهمین نمایشگاه صنعت سیمان بعنوان واحد برتر در مدیریت انرژی انتخاب شد.
  • PM و تعمیرات پیشگیرانه، از بدو مدیریت اینجانب مورد تاکید بوده و همیشه بر اجرای درست آن اصرار و ابرام ورزیدم و باز هم بر آن تاکید می کنم و از همه می خواهم این موضوع را بسیار جدی بگیرند. غفلت یا کم توجهی به آن به هیچ وجه مورد قبول نیست.
  • نظافت صنعتی را که احیا کرده اید و نهادینه شده است کماکان با جدید استمرار دهید.
  • حفظ و ارتقای محیط زیست نیز از اولویتهای ما بوده و هست. اقدامات بسیار خوبی در حوزه فنی، فیلتراسیون و فضای سبز انجام شد. به همین سبب شرکت سیمان شمال در دهمین نمایشگاه صنعت سیمان بعنوان واحد برتر در مدیریت محیط زیست انتخاب گردید. اینها از افتخارات شماست.

حفظ محیط زیست از موضوعات روز جهانی است و توجه به آن از وظایف قانونی، انسانی و اسلامی می باشد.

امروز عملکرد و زحمات شما به ثبت می رسد و بعنوان سند ماندگار در تاریخ شرکت باقی خواهد ماند.

  • مجله سیمای تحول سیمان شمال که به همت واحد روابط عمومی 3 سال متوالی چاپ شد و برای سال 97 نیز در حال تهیه و تولید است، عملکرد شما و توانایی و قابلیت های شما را به تصویر می کشد.

این مجله در اختیار اهل فن و صاحب نظران صنعت سیمان، همکاران شما در شرکت های سیمانی، مدیران و متخصصین قرار می گیرد و کارشناسانه و نقدانه آن را مورد مطالعه و مداقه قرار می دهند. لذا باید با نگاه بلند به افق دور بنگرید و موضوعات را محدود و محصور به یک بخش نکنید. اگرچه عملکرد هر واحد به نگارش در می آید اما محورهای مورد تقاضا علاوه بر احصاء اقدامات شاخص و برجسته در هر واحد، بررسی چالشها، مشکلات و موانع در شرایط کنونی و ارایه راهکار جدید برای برون رفت از بحرانهاست باید اندیشته و نظر فرابخشی و حتی فراملی داشته باشیم و از دانش و تحولات روز و تکنولوژی مدرن دنیا عقب نیافتیم.

همکاران ما، یعنی شما مدیران و کارشناسان این استعداد و توانایی را دارید و باید به فعل درآورید و برای بالندگی
چاره ای جز این نداریم همکاران با همت و اراده قوی و همدلی و مسئولیت شناسی کار می کنند. عملکرد شرکت سیمان شمال در مجموع خوب و کارنامه قابل قبولی دارد. اما بپذیرید که انتظار بیش از این است. اطمینان داشته باشید که بنده همواره موفقیت های شما را به نام خودتان مطرح نموده و قدردان همه شما هستیم.

حقیقت این است که همه باید با هم توان کار و تلاش کنیم، اشتباه نباید کرد، کم کاری، کم توجهی و خدای ناکرده سهل انگاری و بی تفاوتی اصلا توجیه ندارد. اگر مدیری روزی احساس می کند که دیگر اداره امور مربوطه از عهده او خارج است و توان و کارآیی بیش از این ندارد، صادقانه اعلام نماید و صندلی و واحدش را به اهلش بسپارد، که این اقدام خود خدمتی شایسته تحسین است.

اگر توقف کوره و یا تعطیلی و خلل در دپارتمانی بدلیل عدم تخصص و تجربه، بی حالی و بی رمقی و یا باری به هر جهت باشد، آزاردهنده و چندش آور است.

به هر کسی که کار می کند مزدی پرداخت می شود اما هدف از کار، صرفا دریافت مزد نیست و اگر چنین باشد هرگز توفیقی حاصل نخواهد شد.

براساس وظیفه و تعهدی که در همه شما سراغ داریم باید تلاش کنیم. امروز کشور ما بیش از هر زمانی نیاز به کار و تلاش و فعالیت جهادی دارد. همه مسئولیم و باید در پیشگاه این ملت و شهیدان گرانسنگ که برای حفظ اسلام و عزت عظمت ایران سرافراز و اقتدار نظام اسلامی از جان خود گذشتند پاسخگو باشیم.

در ادامه آقای مهندس بیرانوند مدیر محترم کارخانه ضمن تشکر و تاکید بر رهنمودهای جناب آقای صفریان، گزارش کوتاهی ارایه و از تلاش همکاران تقدیر نمودند. ایشان از مدیران و روسا خواستند با بهره گیری از دانش و تجربه، در جهت بالندگی این شرکت گام بردارند و برای تحقق رهنمودها و انتظارات به حق مدیریت محترم شرکت با هوشمندی و مسئولیت شناسی و نگاه و عمل کارشناسی تلاش نمایند.

 

 

روابط عمومی شرکت سیمان شمال

نشست جناب آقای مهندس صفریان نودهی مدیرعامل محترم با مدیران و روسای شرکت سیمان شمالنشست جناب آقای مهندس صفریان نودهی مدیرعامل محترم با مدیران و روسای شرکت سیمان شمالنشست جناب آقای مهندس صفریان نودهی مدیرعامل محترم با مدیران و روسای شرکت سیمان شمال