اخبار و رویدادها

سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب (( درخواب های دیگران ))

 • دوشنبه ,25 شهریور 1398
 • : 367

سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))

سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب    (( درخواب های دیگران ))

 

روز شنبه مورخ 16/06/1398 مصادف با هفتم ماه محرم ، سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب ( در خواب های دیگران ) با شکوه و عظمت خاص و استقبال پرشور مردمی ، با حضور سردار سرتیپ پاسدار باقرزاده ، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ، خانواده معظم شهدا ، آقای دکتر رضائی فرماندار شهرستان پردیس ، مدیران و مسئولین شهری و محلی ، اهالی شریف شهرستان پردیس و روستای باغکمش و کارکنان پرتلاش و متعهد شرکت سیمان شمال در کارخانه سیمان شمال برگزار گردید .

در این مراسم باشکوه که با عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) آغاز شد آقای مهندس علی اکبر صفریان نودهی مدیرعامل محترم شرکت سیمان شمال ، ضمن خوشامدگویی به عزاداران و شرکت کنندگان در سومین یادواره شهیدان اظهار داشتند : حکومت اسلامی محصول و ثمره رزم جانانه رزمندگان و خون پاک شهیدان است و حفاظت از این امانت بزرگ بر همه ما واجب است و برگزاری سومین یادواره شهیدان در جهت تحقق این هدف مهم و ادای این فریضه دینی و وظیفه ملی است .

دشمنان اسلام و انقلاب از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با حربه ها ، دسائس و اقدامات گوناگون ، برای براندازی نظام اسلامی تلاش کردند . گنبد ، خلق ترکمن ، جنگل آمل ، جنگ های کردستان ، ایجاد و تقویت گروهکها ، اقدام نظامی در طبس و جنگ تمام عیار 8 ساله ی تمامیت کفر علیه تمامیت اسلام و امروز هم جنگ اقتصادی به راه انداختند . به لطف خدا در اقدامات نظامی شکست خورده و در جنگ اقتصادی نیز شکست خواهند خورد .

آمریکا و اذنابش می دانند که ایران اسلامی در عرصه های مختلف به پیشرفت های خوبی دست یافت . تفکر اسلامی و انقلابی موجب بیداری مردم منطقه و جهان شده است و این مسئله باعث نگرانی و کینه آنان شد .

حماسه اباعبداله (ع) در قیام کربلا و عاشورا به ما و همه بشریت درس مقاومت و پایداری در مقابل زورگویان و ستمگران        می دهد . برگزاری یادواره شهدا ، بمنظور تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که حیات و سعادت جامعه به آن بستگی دارد . به حقیقت هریک از شهیدان ستارگان درخشانی هستند که می توانند عالمی را روشن کنند و لازمه اش این است که مومنین و انقلابیون اهل قلم ، اندیشه تابناک شهیدان و سیره و سلوک آن وارستگان را به مردم معرفی نمایند .

لذا این شرکت با همکاری نویسنده چیره دست حوزه دفاع مقدس ، آقای دکتر حسن احمدی اقدام به تحقیق ، پژوهش و جمع آوری خاطرات 9 تن از شهدای والامقام شرکت نموده و آنرا در قالب کتاب ارزشمندی به نام (درخواب های دیگران) تألیف کرده که امروز در حضور شما و خانواده های معظم شهیدان رونمایی خواهد شد .

آنگاه سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با حضور در جایگاه ، ضمن تجلیل از مقام شهیدان و تحسین برگزارکنندگان یادواره شهدا ، طی سخنانی اظهار داشتند : رمز عزت ، عظمت و اقتدار ، دو عنصر بصیرت و مقاومت است که در ادبیات فارسی هوشیاری و پایداری از آن نام برده می شود . دشمن را باید به درستی شناخت و در مقابل زیاده خواهی او باید مقاومت و پایداری نمود . ایشان خاطراتی از شهیدان روایت کرده و بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت تأکید نمودند . در خاتمه ازکتاب در خواب های دیگران رونمایی شد .

کتاب مذکور روایتی است روان ، ملموس و زنده از خاطرات 9 شهید شرکت سیمان شمال و خانواده معظم آنان و همرزمان شهید که بعنوان یک سند ماندگار و الگویی برای نسل حاضر و آینده و گنجینه ای ذی قیمت و ارزشمند و قابل بهره برداری برای همه اعصار و ازمنه ، در دسترس خواهد بود .

ضمناً در این مراسم از خانواده معظم شهیدان و نقش آفرینان در تولید این کتاب تجلیل شد .

 

 

روابط عمومی شرکت سیمان شمال
سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))سومین یادواره 14 تن از شهدای گرانقدر شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش و آئین رونمایی از کتاب  (( درخواب های دیگران ))