اخبار و رویدادها

بازدید جناب آقای مهندس غریب پور مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و هیات همراه از شرکت سیمان شمال

  • یکشنبه ,03 بهمن 1395
  • : 3218

بازدید جناب آقای مهندس غریب پور مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و هیات همراه از شرکت سیمان شمال

براساس برنامه قبلی طی مورخ 29/10/95 (روز چهارشنبه) جناب آقای مهندس غریب پور به اتفاق جناب آقای داداش مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان (سیدکو) از شرکت سیمان شمال بازدید نمود. در این بازدید جناب آقای مهندس صفریان مدیرعامل محترم شرکت سیمان شمال و تنی از مدیران محترم سطوح مختلف شرکت مدعوین معزز را همراهی نمودند.

هیات در بد و ورود از پروژه های عمرانی اعم از نوسازی و بازسازی بخشهای مختلف، از جمله بهداری، آشپزخانه، رستوران، نمازخانه، سالن ورزشی تجهیزشده، ساختمان اداری، ساختمان مدیریت، محوطه سازی، زیباسازی و توسعه فضای سبز بازدید میدانی نموده و عملا در جریان تحولات موثر قرار گرفتند. این بخش از کار با توضیحات جناب آقای مهندس صفریان و بعضا توضیحات مکمل مدیران محترم مرتبط همراه بوده که مورد توجه مدعوین محترم قرار گرفته و بعضا مورد عنایت و تحسین مهمانان گرانقدر واقع شده است. سپس هیات محترم نشستی با جناب آقای مهندس صفریان و مدیران محترم شرکت سیمان شمال در محل سالن جلسات کارخانه منعقد نموده که ذیلا بصورت محوری اهم موارد مطروحه درج می گردد:

1-     مدیرعامل محترم شرکت سیمان شمال در این جلسه گزارش مبسوطی را بصورت پاورپوینت ارایه و مهمات امور شرکت را تشریح نمودند.

1-1-    منابع انسانی: ایشان از منابع انسانی بعنوان سرمایه اساسی شرکت یاد کردند و راهبرد شرکت را در این حوزه برشمردند. بهره گیری از دانش، تجربه و توانایی های کارکنان و بکارگیری آنها براساس شایستگی، ایجاد آرامش ذهنی و عینی، امنیت شغلی، آموزش و تقویت مهارتهای فنی. توجه به معیشت و خدمات رفاهی کارکنان، ایجاد فضای همدلی، تقویت انگیزه و بالابردن میزان رضایتمندی به رغم شرایط حاکم بر بازار اخیر حوزه سیمان کشور. ضمنا بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل و ترسیم حقوق بیش از 70% از پرسنل خدوم شرکت، پرداخت بموقع حقوق و دستمزد بهمراه پاداش و سایر مطالبات نقدی و غیر نقدی، تکریم پرسنل تلاشگر شرکت و فراهم نمودن بستر مناسب جهت بروز خلاقیت و نوآوری از دیگر توضیحات این بخش توسط مدیرعامل محترم شرکت سیمان شمال بوده است.

1-2-      فنی و مهندسی:

الف- افزایش تولید: شرکت با بهره گیری از دانش فنی و تجربیات کارشناسان متعهد کارخانه موفق شد تا تولید سیمان خاکستری را ز 3200 تن در روز به 4000 تن در روز به میزان 25% افزایش دهد این جهش قابل اعتنا و مهم است.

 ب- کاهش مصرف انرژی: تلاش شد تا به موازات افزایش تولید از مصرف انرژی کاسته شود. لذا شرکت در این عرصه دست به یک سلسله کارهای اساسی زده است این توجه و اصلاحات در حوزه های برق، مکانیک، تاسیسات و ... صورت پذیرفته و مصرف حاملهای انرژی اعم از برق، آب و گاز را مورد هدف قرار داده و آنها را به شکل ملموس و قابل توجهی کاهش داده است و به این صورت گام ارزشمند دیگری با همت والای همکاران برداشته شد. ضمنا انجام نظافت صنعتی بطور وسیع، توسعه 15000 مترمربعی فضای سبز، اقدامات موثر در جهت کاهش آلایندگی، ساماندهی انبار کالا، ساماندهی امور مرتبط به معدن و نحوه بهره برداری از آن و اصلاح ساز و کار پیمانکاری از جمله فعالیت های شرکت در عرصه فنی و مهندسی عنوان و تشریح شده است.

1-3-    بازرگانی: ساختار حوزه بازرگانی بازمهندسی و مورد اصلاح قرار گرفته است. تقویت مدیریت خرید، فروش، اجرای فرمول سیستماتیک خرید، تدوین آیین نامه، برگزاری مستمر کمیسیون معاملات، مطالعه و ایجاد واحد تحقیقات بازار، رعایت سهمیه و قیمت مصوب، ایجاد فرهنگ فروش، مشتری مداری و جلب نظر مشتریان بخشی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه بود. ضمنادر 9 ماهه سال جاری (95) 97% فروش سیمان براساس برنامه محقق شد که این مهم در شرایط متلاطم بازار اخیر سیمان نیز یک موفقیت محسوب می گردد.

جا دارد از آقای مهندس طالبی معاونت محترم بازرگانی در تحقق فروش تقریبا 100 درصدی تشکر نمایم.

 

1-4-    مالی: حوزه مالی بدلیل اهمیت آن با مطالعه مضاعف و مدیریت هوشمندانه مورد توجه ویژه قرار گرفته است بنحویکه هزینه های تولید، مواد اولیه مصرفی، تعمیرات و نگهداری، سوخت و سایر هزینه را به شکل قابل ملاحظه تحت تاثیر قرار داده است. شرکت در این بخش شاهد کاهش جدی هزینه ها بوده است.

 

1-5-       حقوقی: واحد حقوقی شرکت بصورت شکلی و ماهوی مورد توجه قرار گرفته و از وزن مطلوبی برخوردار شده است بویژه از منظر کیفی.

ضمنا واحد حقوقی در پیگیری امور اعم از مطالبات شرکت و دفاع همه جانبه در دعاوی مطروحه عالمانه وارد شده و کارهای قابل اعتنایی انجام داده است.

واحد حقوقی بر انعقاد قرارداها با هدف رعایت همه اصول بویژه صرفه و صلاح شرکت حضور فعال داشته و دارد.

 1-6-    عمرانی: در حوزه عمرانی شرکت سیمان شمال دست به تحول ملموس و مشهود زده است. بازسازی اساسی بیش از 3000 مترمربع، استحکام بخشی سازه ها، مقاوم سازی بناها، اصلاح معماری و نماها، زیباسازی محیط کارخانه، جاده سازی، محوطه سازی، ایجاد آب نما و فراهم نمودن محیطی مفرح و مناسب برای کارکنان و از سویی ایجاد فضای سالمتر برای ساکنان منطقه از جمله اقدامات این حوزه بوده است.

ملاحظه: مدیرعامل محترم شرکت سیمان شمال در پایان سخنرانی خود فرصت را مغتنم شمرده و از همه مدیران، بویژه جناب آقای مهندس بیرانوند مدیر محترم کارخانه و همت بلند ایشان در اقدامات اساسی خصوصا راه اندازی فولرپمپ با حداقل هزینه، کارشناسان و کارکنان محترم شرکت که اعتلا و سربلندی مجموعه شرکت سیمان شمال را رقم زده اند صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نمودند.

از حضور جناب آقای مهندس همدانی و دکتر همتی در ترکیب هیات مدیره تقدیر و تشکر نموده و مقدمشان را گرامی داشت و از حضور جناب آقای مهندس نعیمی جانشین و معاون محترم سرمایه گذاری گروه توسعه ملی نیز تشکر نمودند.

 2-    در بخش دوم نشست جناب آقای مهندس داداش اظهار داشتند:

-      جناب آقای صفریان کار بسیار بزرگی در عرصه مدیریت شرکت انجام دادند.

-      امروز مدیریت و حاکمیت به شرکت بازگشت و ما شاهد اشرافیت مدیریت بر مقدرات شرکت هستیم.

-      ساماندهی معدن، ایجاد فضای تفاهم و همدلی، تقویت انگیزه پرسنل و افزایش سطح رضایتمندی از کارهای موثر مشخص ایشان است.

-      از جمله کار مهم ایشان سامان دادن به معدن کوه بادام و مدیریت خردمندانه آن می باشد.

-      اقدامات ایشان واقعا ستودنی و شایسته تحسین است.

 3-   در ادامه جلسه جناب آقای مهندس غریب پور، ضمن تقدیر و تشکر از پیشرفت های حاصله در تمامی امور شرکت بیان داشتند:

1-3-       امروز شاهد پویایی و پیشرفت در همه امور و فرایند شرکت هستیم.

2-3-       افزایش تولید در سطوح کمی و کیفی موید مدیریت موفق و کار بی وقفه و قابل تحسین جناب آقای مهندس صفریان است.

3-3- ایشان اظهار داشتند، جناب صفریان درخصوص کوه بادام از جان و آبرو مایه گذاشت.

4-3- کار در موضوع کاهش آلایندگی بسیار حایز اهمیت است و مدیریت محترم شرکت به نحو احسن آن را انجام داد.

5-3- جلوگیری در هزینه های سنگین زیست محیطی، ایجاد روحیه شاداب پرسنل و زیباسازی فضای کار و تلاش از اقدامات بسیار ارزنده و قابل ستایش در این دوره است.

6-3- دست یابی به تولید 4000 تن در روز و رساندن به سودآوری با تمامی فاکتورهای پیش گفته از اقدامات در خور ستایش است که به دست کارگشای مدیریت شرکت تحقق یافته است.

7-3- حقیقتا گامهای بلندی برداشته شده است و این حرکت بسوی کمال به پیش می رود. اطمینان داریم سال آینده در چنین روزی شاهد تحولات جدیدتری از ناحیه جناب مهندس صفریان خواهیم بود.

8-3- بنده ضمن تقدیر و تشکر از ایشان و همکاران محترمشان اعم از مدیران و سایرین، دستاوردهای نوین و پیشرفت های حاصله را تبریک می گویم و توفیق روزافزون شما را مسئلت دارم.

بازدید هیات محترم و همراهان از بخش های مختلف کارخانه بویژه کوره شماره 3 پایان بخش این دوره از حضور جناب آقای مهندس غریب پور، جناب آقای مهندس داداش و هیات محترم همراه از شرکت و کارخانه بوده است.

بازدید جناب آقای مهندس غریب پور مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و هیات همراه از شرکت سیمان شمالبازدید جناب آقای مهندس غریب پور مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و هیات همراه از شرکت سیمان شمالبازدید جناب آقای مهندس غریب پور مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و هیات همراه از شرکت سیمان شمالبازدید جناب آقای مهندس غریب پور مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و هیات همراه از شرکت سیمان شمال