اخبار و رویدادها

بازدید جناب آقای دکتر مهردادی مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان تهران و هیات همراه از کارخانه سیمان شمال

  • یکشنبه ,24 اردیبهشت 1396
  • : 2397

بازدید جناب آقای دکتر مهردادی مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان تهران و هیات همراه از کارخانه سیمان شمال

در تاریخ 96/02/23 جناب آقای دکتر مهردادی مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان تهران به اتفاق آقای امراللهی مسئول حقوقی، آقای مهندس فراهانی رییس اداره محیط زیست پردیس و هیات همراه از کارخانه سیمان شمال بازدید و در جریان فرایند و اقدامات و وضعیت زیست محیطی این کارخانه قرار گرفتند.

در این بازدید که جناب آقای مهندس صفریان مدیرعامل محترم شرکت، آقای مهندس بیرانوند مدیر محترم کارخانه و آقای دکتر پیراسته مشاور ارشد مدیرعامل در امر محیط زیست حضور داشتند. پس از بازدید از کارگاه برق، اتاق کنترل، کوره، بارگیرخانه طی نشستی که در اتاق جلسه این کارخانه برگزار شد ابتدا گزارشی از عملکرد کارخانه و فعالیت و اقدامات انجام گرفته در حوزه محیط زیست توسط آقای مهندس بیرانوند مدیر محترم کارخانه ارایه و سپس جناب آقای مهندس صفریان مدیرعامل محترم شرکت در نطق کوتاهی اظهار داشتند: همچنان که تولید برای ما مهم است و به کیفیت و کمیت محصول توجه جدی داریم و امروز سیمانی که شرکت سیمان شمال به بازار عرضه می کند شاخص هایی فراتر از استانداردهای ملی و بین المللی دارد.

مباحث زیست محیطی که به حیات انسان اعم از شاغلین، ساکنین، مجاورین و شهروندان عزیز ارتباط مستقیم دارد توجه ویژه ای داریم.

اسناد موجود در سازمان محیط زیست موید این گفته ماست.

مضاف بر این با بازدید میدانی و صحنه ای که از سایت انجام داده اید اتفاقات و اقدامات موثری که در این حوزه صورت گرفت را از نزدیک مشاهده و ملاحظه فرمودید، علاوه بر هزینه های چند میلیاردی در بخش صنعت، فیلتراسیون، الکتروفیلترها، بگ هاوس، پسماندها، نصب سیستم مه پاش و غیره، فضای سبز را با کاشت بیش از 5500 اصله نهال درخت و درختچه به مساحت بالغ بر 13 هکتار رساندیم. و این روند با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت و انشاءالله در آینده آنچه که در اینجا جلوه می کند فضای سبز و محیطی زیبا و فرحبخش خواهد بود.

سپس آقای دکتر مهردادی در سخنانی اظهار داشتند: اقداماتی در حوزه محیط زیست در این کارخانه انجام شد که بسیار ارزشمند است.

وقتی انسان سیمای تحول سیمان شمال را ملاحظه می کند بسیار خوشحال می شود. معنایش این است که واقعا کار شده و زحمت زیادی کشیده شد.

الان حرف برای گفتن دارید و ما از شما تشکر می کنیم.

امروز همه شرایط مهیاست که انشاءالله موضوع صنایع سبز را پیگیری و عملیاتی کنید و ما هم کمک می کنیم. موضوع زیست محیطی بحمدالله مورد عنایت جدی است و موضوع معدن که گذشتگان به یک چالش تبدیل کرده بودند با مدیریت جناب آقای مهندس صفریان سامان داده شد و انشالله به شرایط مطلوب می رسد.

واحدهای صنعتی جدید باید بیایند از این شرکت که بیش از 60 سال قدمت دارد و توانسته با همت مدیران و کارکنان مشکلات زیست محیطی را حل کند، الگو بگیرند.

کاری که در بخش فضای سبز شده، زیبایی که خلق کردید و اقدامات مهم زیست محیطی که انجام داده اید شایسته تقدیر است و من از طرف مجموعه سازمان محیط زیست استان تهران به شما خسته نباشید عرض می کنم و امیدوارم سیمان شمال به اهداف بلندش در همه حوزه ها از جمله محیط زیست برسد و ما هم هر آنچه از دست ما بر آید در خدمت شما هستیم.

بنده حدود سه ماه پیش بازدید و سرکشی از روستاهای اطراف داشتم که اهالی اعلام رضایت می کردند.

آقای دکتر پیراسته مشاور ارشد مدیرعامل نیز در این جلسه گفتند: شرکت سیمان شمال قبل از مدیریت جناب آقای مهندس صفریان مشکلات عدیده زیست محیطی داشت و در سازمان محیط زیست پرونده حقوقی برایش تشکیل شده بود. بازدیدی که در اوایل سال 93 به اتفاق آقای دکتر حیدرزاده و آقای فراهانی از این کارخانه داشتیم، آن وقت اصلا رعایت مسایل زیست محیطی در حوزه آلاینده ها، فضای سبز و غیره نمی شد آلودگی کاملا مشهود بود و به درختان توجه ای نمی شد. امروز تحول را واقعا می شود مشاهده کرد. دیگر گزارشات مردمی و شکایت عمومی بحمدالله نداریم. همه گزارشات حاکی از رضایتمندی است.

آقای فراهانی رییس اداره محیط زیست شهرستان پردیس نیز در سخن کوتاهی اعلام داشتند:

واقعیت امر این است که تحول بنیادی در شرکت سیمان شمال ایجاد شده و تغییرات اساسی شکل گرفت. امید ما این است که با مدیریت و درایت جناب آقای مهندس صفریان و همکارانش یک کارخانه نمونه محیط زیستی داشته باشیم.

در پایان، مهمانان با بدرقه جناب آقای مهندس صفریان کارخانه را ترک نمودند.

بازدید جناب آقای دکتر مهردادی مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان تهران و هیات همراه از کارخانه سیمان شمالبازدید جناب آقای دکتر مهردادی مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان تهران و هیات همراه از کارخانه سیمان شمالبازدید جناب آقای دکتر مهردادی مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان تهران و هیات همراه از کارخانه سیمان شمالبازدید جناب آقای دکتر مهردادی مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان تهران و هیات همراه از کارخانه سیمان شمال