اخبار و رویدادها

دومین یادواره 14 تن از شهدای شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش

  • پنجشنبه ,05 مهر 1397
  • : 910

دومین یادواره 14 تن از شهدای شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش

( بسم رب الشهدا ء و الصدیقین )

عزیزان ، اگر شهیدان عزیزند ، که عزیزترینند ، اگر گرامی اند برای ما ، که گرامی ترینند ، گرامیداشت آنها به معنای این است که راهشان را ادامه بدهیم وا هدافشان را دنبال کنیم .

( مقام معظم رهبری )

دومین یادواره 14 تن از شهدای شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش با حضور پر شور خانواده های معظم شهیدان ،جانبازان ، همرزمان و همسنگران شهدا ، سرداران و فرماندهان دوران دفاع مقدس ، مسئولین لشکری و کشوری ،مدیران شهری ومحلی ، در کنار مدیران و کارگران شرکت سیمان شمال ، روز سه شنبه 27 شهریور 97 از ساعت 10 صبح با حضور در گلزار شهدای باغکمش وبا زیارت و عطر افشانی قبور مطهر شهدای سر افراز  دفاع مقدس ، شروع شد .

و سپس با تشکیل دسته جات عزاداری و سینه زنی در رثای حضرت ابا عبدالله الحسین ( ع) و 72 یار با وفایش بسوی کارخانه سیمان شمال حرکت نمودند و با ذبح قربانی و پذیرایی از عزادان حسینی ،با ستقرار در سالن اجتماعات کارخانه سیمان شمال ، دو مین یادواره شهدا بصورت رسمی و شکوهمند  آ غاز گردید .

در ابتدای این مراسم با شکوه آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری محترم ، قرائت گردید و سرود ملی جمهوری اسلامی وتیزر این همایش در سطح سالن پخش شد . سپس جناب آقای مهندس صفریان مدیر عامل محترم شرکت با حضور در جایگاه سخنرانی از رشادتها و شجاعتهای رزمندگان اسلام در 8 سال دوران باعزت دفاع مقدس ،تجلیل نموده و افزودند :در آستانه هفته دفاع مقدس به ارواح پاک و مطهر شهیدان درود می فرستیم ودر این مجلس با شکوه گرامی میداریم یاد وخاطره 9 شهید شرکت سیمان شمال و 5 شهید روستای باغکمش ،این هفته یاد آور 8سال حماسه جانانه شهدا ، جانبازان ، رزمندگان و آزادگان میباشد . در این ایام حزن انگیز متعلق به آل الله ،خداوند متعال را سپاسگزارم که توفیق داد دومین یاد واره شهیدان را با این عظمت برگزار نماییم و تحکیم پیمان می بندیم با آرمانها ی بلند امام راحل و مقام معظم رهبری ،امروز مفتخریم که در خدمت خانواده های معظم شهدا ، جانبازان وسربازان گمنام امام زمان ( عج ) و آزادگان سرفراز هستیم.

مقدم همه عزیزان ، پیشکسوتان و فرماندهان 8 سال جنگ تحمیلی را به سنگر کار وتولید این کارخانه که سرشاراز عطر فضای جبهه و جنگ و شهادت نموده اند را گرامی داشته و با کاروان شهدا همراهند ،که قافله سالار آن امام زمین و زمان ، امام حسین (ع) است .

امروز جنگ با استکبار جهانی تبدیل شده است به جنگ اقتصادی و شرکت سیمان شمال و امثال آن در خط مقدم مبارزه با دشمن قرار دارند . جهاد در راه خدا دریست از درهای بهشت ، اگر خط امام حسین ( ع ) نبود ، امروز هرگز این رشادتها تکرار نمی شد . و یاد آوری دوران دفاع مقدس یعنی یاد آوری ارزشها ، ایثار گریها و درسهایی که از شهدا به یادگار گذاشته شده . و این مراسم یاد وذکری از آنان است وبایستی راه شهدا را گم نکنیم و بنا به فرموده امام (ره ) : پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به این مملکت نرسد .

 پس از سخنان مدیریت محترم عامل ، در ادامه این همایش عظیم ، سدار وحیدی ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، با حضور در جایگاه ، به سخنرانی پرداخته و ضمن تجلیل از مقام رفیع شهیدان اظهار داشتند : خداوند بزرگ توفیق داد در مجلسی که بنام ویاد شهدا برگزار شده است حضور داشته باشیم وآن هم درا یام شهادت سید وسالار شهیدان ، حضرت ابا عبدلله الحسین ( ع ) ودر یک محیط کار و سنگر تولید ، واین نشانگر آن است که چقدر رشد کرده ایم . و انقلاب در حوزه های مختلف اثر گذاشته است ، شهید مظهر فطرت پاک انسانی است ، مااز خداییم وبسوی او برمی گردیم اما مهم این است که آگاهانه بدانیم ، آ گاهانه بفهمیم و آگاهانه برگردیم . و شهید کسی است که این را با همه وجودش لمس کرده وآ گاهانه مبداء و معاد را می داند و آگاهانه با شوق به سمت خدا میرود ، البته همه ی ما به سمت خدا خواهیم برگشت ( انا لله وانا الیه راجعون ) اما شهید حی و زنده است ودر نزد خدا روزی میخورد .

وشهید تجلی کرده است از آن میدان صحنه کربلا تا امروز ، شهید کسی است که در عمق تاریخ حرکت کرد به کربلا ، با کروان حسینی همصدا شد ودر این عصر و زمانه به ما رسید و شهدای ما حامل پیام کاروان حسینی هستند . دست شهید امروز بسوی ما دراز استتا مارا بهمراه خود به آسمان ببرد .

انسان مومن انسانی است که خودش را در یک جریان تریخی هانند کربلا قرار دهد و حرکت نماید ، و شهدای ما وارثان کربلای امام حسین ( ع ) هستند . امروز به ببرکت خون و پیام شهیدان در سوریه و عراق و کشورهای مسلمان منطقه ، تمامی نقشه های استکبار جهانی با شکست مواجه شده است .

نابودی گروه تروریستی داعش ، شکست کودتای لبنان ، شکست مقابله با حزب الله لبنان ، شکست استکبار در تجزیه کردستان عراق ، شکست استقلال یمن و کشورهای اسلامی ،‌ و...   این همه فتوحاتاسلام در مقابل کفر، نشانه آن است که پیام انقلاب به آنها رسیده است و با پیام انقلاب ، استکبار جهانی را شکست داده اند .

در پایان سخنان سردار وحیدی، به خانواده های معظم شدا لوح سپاس و هدایایی اهداء گردید وپس از آ ن با اقامه نماز جماعت و صرف نهار ،  همایش بزرگ  دومین یاد واره شهدای سیمان شمال و روستای باغکمش ، در ساعت 14 بپایان رسید .

 

 

 

 

 

 

 

دومین یادواره 14 تن از شهدای شرکت سیمان شمال و روستای باغکمشدومین یادواره 14 تن از شهدای شرکت سیمان شمال و روستای باغکمشدومین یادواره 14 تن از شهدای شرکت سیمان شمال و روستای باغکمشدومین یادواره 14 تن از شهدای شرکت سیمان شمال و روستای باغکمشدومین یادواره 14 تن از شهدای شرکت سیمان شمال و روستای باغکمش